Nařízení ředitelky Ústavu evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity, kterým se upravují minimální rozsah diplomových a bakalářských prací a specifické požadavky na jejich obsah a formu
Nařízení ředitelky Ústavu evropských teritoriálních studií Filozofické fakulty Jihočeské univerzity vychází z odst. 3 Opatření děkana č. 2/2009, jímž se stanovuje postup při zadávání, zpracování a hodnocení diplomových a bakalářských prací. Na základě tohoto článku upravuje ředitelka Ústavu evropských teritoriálních studií FF JU minimální rozsah diplomových a bakalářských prací a specifické požadavky na jejich obsah a formu.
Bakalářská práce
Student/studentka bakalářského studijního oboru může zpracovávat bakalářskou práci tematicky související se studovanými předměty, tzn. že vedoucím bakalářské práce je akademický pracovník Filozofické fakulty JU, Ekonomické fakulty JU, Filozofické či Ekonomické fakulty Univerzity v Pasově či jiný akademický pracovník vyučující ve výše uvedeném studijním oboru. Autor/autorka bakalářské práce pravidelně konzultuje pojetí své práce při seminářích k bakalářské práci.
Bakalářská práce je psána jazykem, kterým je přednášen předmět, z jehož problematiky práce tematicky vychází (čeština, němčina).
Minimální rozsah práce je 72 000 znaků (bez příloh).
Bakalářská práce prokazuje znalost teoretických a metodologických základů zvoleného oboru, přehled vědeckých poznatků o zadaném tématu a dovednost aplikovat tyto z nalosti na analýzu/interpretaci konkrétního materiálu/tématu. Cílem bakalářské práce je přinést nové, alespoň dílčí, poznatky o zkoumaném objektu a poskytnout podklady pro potvrzení či vyvrácení předpokladů, z nichž práce vychází.
Student užívá v bakalářské práci v souladu s etikou vědecké práce bibliografické citace. Jejich formální stránka je dána ustálenými zvyklostmi daného oboru nebo normou ČSN 01 0197. Volba a užití jazykových prostředků musí v bakalářské práci odpovídat kodifikované normě spisovné češtiny, příp. němčiny.